• لیورپول 1 : 0 ناپولی
  • بورنموث 0 : 4 لیورپول
  • برنلی 1 : 3 لیورپول
  • لیورپول 1 : 0 اورتون
  • پاریس سن ژرمن 2 : 1 لیورپول
نام
مارتین اسکرتـل
نام لاتین
Martin Skrtel
شماره
37
ملیت
اسلواکی
قد
1.93 متر
وزن
81 کیلوگرم
سال ورود
2008
باشگاه قبلی
زنیت

بیوگرافی

مارتین اسکرتل، ملی پوش اسلواک در ژانویه ی ۲۰۰۸ به آنفیلد رسید و از همان موقع نشان داد که مدافعی بیهوده نیست. امضا قرارداد با او حاصل جستجوی عمیق رافائل بنیتز برای محکم تر کردن خط دفاعی بود. از اسکرتل انتظار میرفت با کاراگر ، هیپیا و دنی اگر بر سر جایگاهی در قلب خط دفاعی لیورپول مبارزه کند.

 

این مدافع ۶ فوت و ۴ اینچی پس از آنکه فوتبال را بر هاکی ترجیح داد، دوران فوتبالی خود را با تیم اف.سی. پرِویدزا آغاز کرد. او پیش از آنکه در سال ۲۰۰۴ به زنیت و لیگ برتر روسیه برود، از بازی در اف.سی پرویدزا لذت میبرد.

 

نمایش درخشان اسکرتل در ۱۱۳ بازی ای که کرده بود، موجب شد که به تیم ملی کشورش دعوت شود و باشگاه هایی از اروپا به او علاقه نشان دهند. از جمله والنسیا، اورتون و اسپرز. اما سرانجام این قرمز ها بودند که با او قرارداد امضا کردند و این مدافع اسلواک اولین بازی رسمی خود را در ۲۱ ژانویه ۲۰۰۸ به عنوان تعویضی از نیمه ی دوم در برابر استون ویلا انجام داد.

 

او تا انتهای فصل ۰۸-۲۰۰۷ ، ۲۰ بازی برای قرمز ها انجام داد و به سرعت خود را محبوب کوپ نشینان کرد. این مدافع غول مانند بازی های تاثیر گذار خود را در فصل بعد نیز ادامه داد. اما مصدمیت زانو در برابر منچستر سیتی در ۵ اکتبر برای سه ماه او را از میادین دور کرد. اسکرتل پس از بازگشت به مهره ای کلیدی تبدیل شد و به لیورپول کمک کرد تا با دوم شدن در لیگ برتر به بهترین عملکرد خود تحت مربیگری بنیتز برسند.

 

مصدومیت باری دیگر در فصل ۱۰-۲۰۰۹ گریبانگیر او شد اما این مدافع به موقع برای نخستین حضور اسلواکی در جام جهانی به آمادگی کامل بازگشت و پیش از آنکه اسلوواکی از هلند ببازد، در همه ی بازیها حضور یافت.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت مربوط به کانون رسمی هواداران لیورپول در ایران میباشد