• ولورهمپتون واندررز 2 : 1 لیورپول
  • منچسترسیتی 2 : 1 لیورپول
  • لیورپول 5 : 1 آرسنال
  • لیورپول 4 : 0 نیوکاسل
  • ولورهمپتون واندررز 0 : 2 لیورپول
نام
دیووک اوکوت اوریگی
نام لاتین
Divock Okoth Origi
شماره
-
ملیت
بلژیک
قد
-
وزن
-
سال ورود
2014
باشگاه قبلی
لیل

بیوگرافی

دیووک اوکوت اوریگی، در ۱۸ آوریل ۱۹۹۵ از خانواده ای فوتبالی در شهر اوستنده بلژیک متولد شد. پدر او، مایک اوریگی در تیم ملی کنیا بازی میکرد و پسر عمویش، آرنولد اوریگی نیز بازیکن کنونی تیم ملی کنیاست و در لیگ نروژ بازی میکند. دایی های او، آستین، جرالد و آنتونی در لیگ کنیا بازی می کردند.

اوریگی فوتبال را در باشگاه خنک آغاز کرد و در سن ۱۵ سالگی به آکادمی لیل پیوست. او در فوریه ۲۰۱۳ نخستین بازی رسمی اش را در مقابل تروآ انجام داد و در همان بازی نخستین گلش را نیز به ثمر رساند تا لیل را از شکست نجات دهد.

اوریگی به سبب ریشه های کنیایی اش میتوانست برای تیم ملی کنیا بازی کند اما مارک ویلموتس، سرمربی وقت بلژیک او را برای حضور در ترکیب ۲۳ نفره این تیم به برزیل فراخواند. اوریگی در تمام رده های سنی بلژیک سابقه ی بازی دارد.

او در نخستین بازی بلژیک مقابل الجزایر به عنوان یار تعویضی به جای لوکاکو وارد میدان شد اما بازی با روسیه بود که او را به شهرت رساند. او با زدن گلی دیر هنگام در دقیقه ۸۸، علاوه بر این که تیمش را به پیروزی رساند سه رکورد دیگر نیز ثبت کرد؛ او با این گل جوانترین گلزن بلژیک در تاریخ جام جهانی شد، به نخستین کنیایی ای تبدیل شد که در جام جهانی گل میزند و هم چنین تا آن زمان به عنوان جوانترین گلزن جام جهانی ۲۰۱۴ شناخته شد که رکورد آخری توسط جولیان گرین آمریکایی شکسته شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت مربوط به کانون رسمی هواداران لیورپول در ایران میباشد